Skip to main content

Jak se můžu zúčastnit Filmovky

Rychlý přehled

Miluju filmy a chci jich vidět co nejvíc => koupím si akreditaci

Miluju Filmovku a chci ji co nejvíce podpořit => stanu se mecenášem, získám celofestivalovou akreditaci a další bonusy

Chci si zajít na pár filmů třeba s přáteli => koupím si balíček vstupenek

Chci si zajít na divadlo nebo na koncert => koupím si vstupenku na doprovodný program

Chci nasát atmosféru, zajít si na program ve stanech ve Smetanových sadech nebo do letňáku => nemusím nic řešit, tohle všechno si užiju zdarma

Co nabízí akreditace?

Akreditace umožňuje vstupy na všechny filmové projekce (nezaručuje ovšem místo v sálu, vždy je vhodné přijít s dostatečným předstihem), odborný program i výstavy v daný den. Umožňuje v případě volně přístupného programu festivalu přednostní vstup, zprostředkovává výrazné slevy na vybraný placený doprovodný program, umožňuje rovněž nákup ubytování v Moje LFŠ. Jakoukoli akreditaci můžete uplatnit i na filmová představení poslední den LFŠ, tedy ve čtvrtek 3. srpna.

Vstupy do stanů ve Smetanových sadech jsou až na výjimky zdarma.

Ceny jednotlivých akreditací jsou zveřejněny zde. Akreditace je možné zakoupit prostřednictvím Moje LFŠ a vyzvednout po příjezdu do Uherského Hradiště ve Výdeji akreditací před kinem Hvězda. Ve Festivalovém centru před kinem Hvězda bude možné zakoupit akreditace do vyprodání kapacit i během festivalu. 

Při ztrátě akreditace a žádosti o vydání nové uhradíte manipulační poplatek ve výši 50 % z původní ceny. Akreditace je nepřenosná.

Jak můžu využít balíčky vstupů?

Moje LFŠ jsou v prodeji i přenosné balíčky vstupenek na filmové projekce po 6 a 10 kusech. Jeden balíček může využívat libovolný počet osob. Během festivalu budou balíčky v omezeném množství k dispozici i před kinem Hvězda ve Festivalovém centru a bez nutnosti registrace ve Festivalovém obchodě. Podobně jako akreditace nezaručují, že se na projekci dostanete. Nabídka ubytování je přes Moje LFŠ dostupná pouze pro majitele akreditace, nikoliv balíčku vstupenek. Na místě lze ve Festivalovém centru zakoupit ubytování podle zaplněnosti jednotlivých kapacit bez ohledu na vlastnictví akreditace (jedná se většinou o jednoduchý nocleh ve vlastním spacáku ve školních třídách).

Jak si můžu užít Filmovku zdarma?

Zdarma Filmovka nabídne literární, dětský a herní program, sekci Nová realita či lekce filmů, přednášky a diskuze s nejen filmovými odborníky ve stanech ve Smetanových sadech. Zdarma vám k vínu zahrají cimbálovky, zúčastnit se můžete projekcí ve dvou letních kinech (Smetanovy sady a Masarykovo náměstí) a velkého zahajovacího koncertu na Masarykově náměstí. V letním kině na Masarykově náměstí promítáme až do soboty 5. srpna.

Jak si (i bez akreditace) pořídit vstupenku na koncert?

Doprovodný program je přístupný všem, s tím rozdílem, že platí:

a) pokud jste na festivalu akreditovaní, je možné pořídit vstupenky za zvýhodněnou cenu předem v Moje LFŠ (s nutností vyzvednout vstupenku do 16:00 v den konání akce ve Výdeji akreditací před kinem Hvězda) nebo na místě ve Festivalovém centru před kinem Hvězda, nejpozději však v 16:00 v den konání,

b) pokud nejste na festivalu akreditovaní, je možné vstupenky za plnou cenu pořídit předem v Moje LFŠ (s nutností vyzvednout vstupenku do 16:00 v den konání akce ve Výdeji akreditací před kinem Hvězda), v Městském informačním centru nebo na místě ve Festivalovém obchodu před kinem Hvězda, vstupenku je však nutno vyzvednout nejpozději v 16:00 v den konání,

c) pokud nebude vyprodáno, na místě konání je hodinu před koncertem/představením možné pořídit vstupenku za plnou cenu.

Online prodej akreditací, balíčků vstupenek a vstupenek na doprovodný program

V sekci Moje LFŠ (pokud jste na Filmovce nikdy nebyli, je nutné se zaregistrovat) si vyberte akreditaci na zvolený počet dnů. Nabídka ubytování se zpřístupní po volbě akreditace. Balíčky vstupenek po 6 či 10 kusech a vstupenky na doprovodné akce (pro akreditované se slevou, pro neakreditované za plnou cenu) zakoupíte v sekci zboží.

Vybrané položky jsou rezervované po dobu 80 minut, pokračujte dle instrukcí v systému. Platit je možné platební kartou či převodem na účet. Doporučujeme volit platbu kartou on-line, tato volba umožňuje okamžité potvrzení objednávky. Pokud se vám líbí, co děláme, můžete nás při platbě podpořit přidáním libovolné částky. Na tento finanční dar vám můžeme vystavit potvrzení o daru – prosím, pište na platby@lfs.cz. Z celého srdce děkujeme!

V případě převodu na účet částka musí dorazit na účet do tří pracovních dnů, nejpozději je platbu převodem možné využít tři pracovní dny před začátkem Filmovky. V případě platby ze zahraničí je možná platba pouze platební kartou.

Pokud máte objednávku zaplacenou předem, vyzvedněte si ji při příjezdu na festival ve Výdeji akreditací. 

Prodej akreditací, balíčků vstupenek, vstupenek na doprovodný program a festivalového merche na místě

Do naplnění kapacit prodáváme akreditace a vstupenky i na místě.

Pokud svou akreditaci či vstupenky na doprovodný program za sníženou cenu pořizujete až na místě, zamiřte do Festivalového centra před kinem Hvězda. Zde si můžete zakoupit i balíčky vstupů (pouze registrovaní v Moje LFŠ).

Ve Festivalovém obchodě můžete zakoupit festivalový merch, balíčky vstupů bez nutnosti registrace a vstupenky na doprovodný program za plnou cenu.

V Městském informačním centru na Masarykově náměstí si můžete v předprodeji zakoupit festivalový merch a vstupenky na doprovodný program za plnou cenu.

Jakou slevu je možné uplatnit na akreditaci?

Slevu mohou uplatnit studenti, učitelé, senioři starší 60 let, členové filmových klubů a zaměstnanci ČT. Sleva je poskytnuta na základě platného dokladu – v případě studentů karta ISIC, EYCA, ALIVE nebo potvrzení o studiu, učitelů karta ITIC, seniorů doklad s datem narození, členů filmového klubu průkaz AČFK a zaměstnanců ČT zaměstnanecká karta.

Doklady potvrzující takový nárok je nutné nahrát nejpozději do tří dnů do Moje LFŠ (sekce Akreditace) nebo zaslat na e-mail slevy@lfs.cz. O potvrzení slevy budete následně informováni e-mailem. Slevy není možné kombinovat.

Pokud jste držitelé karty ZTP/P, vy i váš průvodce máte nárok na 50% slevu, požadavek je nutné provést e-mailem na adresu slevy@lfs.cz.

Ubytování a přístupnost

Nabízí festival ubytování?

Každá akreditace nabízí možnost zakoupení ubytování v Moje LFŠ. Nabízí se primárně spaní ve vlastním spacáku (třídy, tělocvična, kempy, Stanový hotel) a pokoje na internátu Mojmír a koleji UTB.

Na internátu i kolejích bude potřeba při příjezdu zapsat všechny spolubydlící. Na základě OP pak bude recepční kontrolovat vstup do objektu. Upozorňujeme, že na pokoji je maximální kapacita osob dle počtu lůžek. Recepce bude fungovat non-stop.

Na místě lze ve Festivalovém centru zakoupit ubytování podle zaplněnosti jednotlivých kapacit bez ohledu na vlastnictví akreditace. Upozorňujeme, že půjde zejména o nocleh s vlastním spacákem, pokoje na internátu a kolejích budeme poskytovat výlučně akreditovaným účastníkům.

Pokud vám nevyhovuje nabídka Filmovky, na Facebooku je skupina Ubytování na Filmovce

Jaká je přístupnost na festival?

V denním programu jsou označeny filmy s přístupností od 15, resp. 18 let. Doporučená přístupnost na ostatní filmy je od 12 let, ponecháváme na rozhodnutí rodičů, zda na projekci vezmou i dítě mladší. Minimální věk je 6 let, každý divák však musí mít platnou akreditaci, případně vstupenku.

Pro zakoupení jakékoliv akreditace je nutné vytvořit samostatný účet. U osob mladších 15 let musí registraci a souhlas provést zákonný zástupce.

Upozorňujeme, že do sálů není umožněn přístup s dětmi do šesti let (tzn. včetně kojenců) kvůli zachování nerušeného filmového zážitku. Rodiny s dětmi můžou navštívit Dětský stan ve Smetanových sadech, kde probíhají workshopy, dílny, divadelní představení a pohádky. 

Všechny sály jsou přístupné bezbariérově.

Je možné s sebou vzít psa?

Do promítacích sálů a ubytovacích kapacit nabízených přes Moje LFŠ není povolen vstup se zvířaty.

Program

Je možné si zarezervovat místo či koupit vstupenku na konkrétní projekci?

Filmovka nevyužívá rezervační systém, vždy doporučujeme na projekce přijít s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že se do sálu dostanete. 

Seniorům nad 70 let umožňujeme využít dvě rezervace na filmové projekce denně. Pro vyřízení rezervace je nutné se osobně dostavit do Slovácké búdy ve Smetanových sadech, kde sídlí Guest Service, a to nejdříve den a nejpozději 3 hodiny před projekcí.

Při podpoře festivalu formou mecenášství nabízíme jako poděkování rezervace v sálech v počtu dle výše podpory.

Festival neprodává vstupenky na jednotlivé projekce, k dispozici jsou však přenosné balíčky 6 nebo 10 vstupů.

Kdy a kde je zveřejněn denní program festivalu?


Denní program je zveřejněn zde.

Po přihlášení k účtu Moje LFŠ máte možnost přidat si plánované projekce do svého diáře (prostřednictvím webových stránek lfs.cz).

K dispozici bude také nová verze mobilní aplikace Letní filmová škola – LFŠ. Aplikace bude zdarma ke stažení v App Storu a Google Play. Nová verze aplikace umožňuje propojení s diářem v Moje LFŠ a sdílení programu s přáteli.

Je možné přihlásit svůj film?

Filmovka je nesoutěžní festival a výběr filmů do jednotlivých sekcí je v kompetenci dramaturgů.

Provoz

Jaké jsou otevírací hodiny festivalových míst?

Výdej akreditací

 • před kinem Hvězda
 • pro účastníky, kteří mají vše zaplaceno
 • provoz 8:00 – 22:00, 1. den LFŠ 8:00 – 23:00 (vše spojené s akreditací lze po otevírací době vyřídit ve Festivalovém centru)
 • tel: 605 536 272
 • e-mail: akreditace@lfs.cz

Festivalové centrum (informace)

 • před kinem Hvězda
 • informace o LFŠ a Uherském Hradišti, registrace do Moje LFŠ, výdej akreditací a dalšího zboží (vstupenky na doprovodný program, balíčky vstupenek, vouchery na ubytování) pro ty, kteří se akreditují či platí další zboží na místě, změny v akreditaci a ubytování
 • provoz 8:00 – 23:00, 1. den LFŠ 8:00 – 23:59
 • tel. 774 410 809
 • e-mail: akreditace@lfs.cz

Festivalový obchod

 • před kinem Hvězda
 • prodej festivalového merche, balíčků vstupenek, vstupenek na doprovodné akce za plnou cenu a kupónů k uložení zavazadel do úschovny
 • provoz 8:00 – 22:00 (1. den LFŠ 10:00 – 23:00)

Jak můžu zaplatit?

Upřednostňovanou formou je on-line platba platební kartou, díky které nám peníze dorazí na účet rovnou a vaši objednávku i platbu vám také ihned potvrdíme. Pokud nedisponujete platební kartou, můžete nám částku zaslat převodem na účet. V případě převodu na účet nám částka musí dorazit na účet do 3 pracovních dnů, nejpozději platbu převodem odešlete 25. července 2023. V případě plateb ze zahraničí je možná platba pouze platební kartou. Ve výjimečných případech lze platit i na místě.

Je možné zrušit či převést zakoupené zboží a služby?

S ohledem na ustanovení § 1837 písm. j) zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník kupující nemá právo odstoupit od smluv (do 14 dnů bez udání důvodu) uzavřených s prodávajícím, jejichž předmětem je využití volného času a které je prodávajícím poskytováno v určitém termínu nebo v určitém období. V případě prodávajícího se jedná o smlouvy, jejichž předmětem jsou vstupenky, balíčky vstupenek, mecenášské balíčky, ubytování, festivalové akreditace, neboť tyto jsou smlouvami o využití volného času, kde předmět plnění je poskytován k určitému datu nebo v určitém období.
Kupující může prodávajícího požádat na e-mailové adrese akreditace@lfs.cz o převedení zakoupeného zboží (služeb) na jiného uživatele. V takovém případě kupující bere na vědomí, že na vyhovění žádosti mu nevzniká právní nárok.

Je možné na festivalu získat brigádu?

Na brigádu je možné se přihlásit (do odvolání této možnosti) na adrese prace@lfs.cz spolu s CV.

Je možné na festivalu nabídnout své služby?

Pokud máte zájem o provozování stánku během Filmovky, zašlete svou nabídku do poloviny května daného roku na adresu produkce@lfs.cz. Pokud si myslíte, že byste svými službami mohli přispět ke zkvalitnění festivalu, obracejte se na tutéž adresu.

Je k dispozici veřejně přístupný PC?

Počítače s internetem jsou veřejně přístupné v Městském informačním centru na Masarykově náměstí.

Je k dispozici úschovna?

Na parkovišti mezi kinem Hvězda a ZŠ Sportovní je dostupná úschovna zavazadel, jejíž otvírací doba je v pátek 28.7. 10:00 – 2:00, další dny vždy 8:00 – 2:00 a ve čtvrtek 3.8. 8:00 – 18:00. Kupón k uložení 1 kusu zavazadla na 1 den stojí 25 Kč a je možné ho zakoupit ve Festivalovém obchodě.

Kde se můžu informovat ohledně ztrát a nálezů?

Během festivalu jsou Ztráty a nálezy umístěny v Úschovně zavazadel, která se nachází na parkovišti mezi kinem Hvězda a ZŠ Sportovní. Provozní doba je v pátek 10:00 – 2:00, další dny 8:00 – 2:00 a ve čtvrtek 8:00 – 18:00. Po skončení festivalu se obracejte na adresu michaela.snajdarova@lfs.cz.

Pořizují se na festivalu obrazové či audiovizuální materiály?

V prostorách konání Filmovky jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro komerční či propagační účely festivalu či pro účely mediálního zpravodajství. Pokud narazíte na dokumentaci své osoby a s užíváním takového záznamu nesouhlasíte, napište nám, prosím, na mail produkce@lfs.cz.

Kde najdu informace ohledně cookies, ochrany osobních údajů a obchodních podmínek?

Součástí webových stránek jsou informace o Cookies. Při vytváření účtu v Moje LFŠ uživatel potvrzuje seznámení se s obchodními podmínkami, dále potvrzuje seznámení se s informacemi o zpracování osobních údajů a volitelně dává souhlas k zasílání newsletterů, který lze kdykoliv zrušit pomocí odkazu v newsletteru nebo změnou nastavení v účtu Moje LFŠ.

Pokud odpověď nenaleznete výše, obraťte se na nás s obecnou otázkou na produkce@lfs.cz či konkrétní na daného zástupce LFŠ